close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Oldimery opanują szlak Księstwa Świdnicko-Jaworskiego, w tym strzegomski Rynek [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2023-09-16
  • whatshot 627
Oldimery opanują szlak Księstwa Świdnicko-Jaworskiego, w tym strzegomski Rynek [FOTO]

Kilkadziesiąt pojazdów zabytkowych i kolekcjonerskich przejedzie niebawem po drogach powiatu świdnickiego oraz jaworskiego. Oldtimery zawitają w dniach 22-24 września br. do Świdnicy, Strzegomia, Świebodzic i Bolkowa w ramach II Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych Księstwa Świdnicko-Jaworskiego. Miłośnicy motoryzacji się nie zawiodą.

Uczestnicy wydarzenia będą się zjeżdżać już od 22 września br. do Świdnicy. Dzień później, w sobotę o 9.30 wystartują ze świdnickiego Rynku i od godziny 10.00 będą przejeżdżać przez centrum Strzegomia. Ekipy zrobią sobie dłuższy przystanek od godziny 11.00 w Bolkowie, a następnie przejadą na świebodzicki Rynek, gdzie będą stacjonować od godziny 13.00 do 15.30. Kolejnym punktem rajdu będzie centrum Świdnicy, gdzie o godzinie 17.15 nastąpi ogłoszenie wyników konkurencji rajdowych.

Niedziela, 24 września, będzie ostatnim dniem, gdzie będzie można podziwiać pojazdy, ale nie tylko. W stolicy powiatu od godziny 10.00 do 14.00 będzie trwał konkurs elegancji, gdzie w wyjątkowych strojach z epoki będą prezentować się kierowcy oldtimerów. Tam także nastąpi uroczyste zamknięcie rajdu.

fot. archiwum Radia Sudety 24


Tagi: