close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Oldtimery na świebodzickim Rynku [FOTO]

  • Kultura
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-08-01
  • whatshot 265
Oldtimery na świebodzickim Rynku [FOTO]

Dziesiątki zabytkowych aut, ciekawe osobowości, błysk chromu i feeria kolorów - tak można opisać kolumnę zabytkowych pojazdów, która 1 sierpnia przejechała ulicami Świebodzic. Wizyta odbyła się w ramach VIII Wałbrzyskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych pn. "Śladami Księżnej Daisy", zorganizowanego przez Stowarzyszenie Moto-Weteran Wałbrzych.

- Wydarzenie to zorganizowane jest w Świebodzicach po raz pierwszy, a motywem przewodnim tegorocznego rajdu jest postać Księżnej Daisy - Pani na Zamku Książ, filantropki, pacyfistki, autorki pamiętników oraz właścicielki najpiękniejszych, kilkumetrowych pereł - tłumaczy Tobiasz Wysoczański, zastępca burmistrza Świebodzic.

Pierwsze pojazdy pojawiły się na świebodzickim Rynku już około 8:30 rano. Mieszkańcy z zainteresowaniem podziwiali auta, robili pamiątkowe zdjęcia i zagadywali właścicieli oldtimerów. Wielonarodowa ekipa rajdu około 10.00 wyruszyła trasą przez Witoszów do Wałbrzycha, gdzie w Starej Kopalni zakończy rajd. Wieczorem uczestników czeka jeszcze Bal Komandorski na Zamku Książ.

Fot. Sebastian Tyniecki


Tagi: