close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Opróżnią tylko pojemniki zgodne z normą!

  • Wydarzenia
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-07-07
  • whatshot 448
Opróżnią tylko pojemniki zgodne z normą!

Od 1 sierpnia odbiorca odpadów w gminie Strzegom będzie opróżniał tylko pojemniki zgodne z polskimi normami. Chodzi o odpowiednią konstrukcję i dostosowanie do standardu odbioru mechanicznego.

Niespełna rok temu gmina Strzegom, jako pierwsza w województwie dolnośląskim, przystąpiła do Koalicji 5 frakcji i wypracowała nowoczesną oraz efektywną gospodarkę odpadami. Nie byłoby to możliwe bez wkładu i chęci mieszkańców, którzy pomagają realizować konsekwentną politykę śmieciową. Teraz przyszedł czas na unifikację pojemników na śmieci.

- Zwracamy się z prośbą do mieszkańców o wyposażenie nieruchomości w odpowiednie pojemniki do gromadzenia odpadów. Przy zakupie pojemników należy zwrócić uwagę na wyżej opisaną "Polską Normę", gdyż wszystkie inne pojemniki nieposiadające charakterystycznych kołnierzy - chwytaków nie będą współpracowały z pojazdami specjalistycznymi i tym samym nie będą mogły być opróżniane lub mogą zostać uszkodzone podczas odbioru - nie z winy firmy świadczącej usługę - podkreśla zastępca burmistrza Strzegomia Wiesław Witkowski.

Odbiorca odpadów wskazuje, że na terenie gminy jeszcze w wielu przypadkach używane są metalowe, okrągłe pojemniki, jak i pojemniki ogrodowe, które nie są przystosowane do rozładunku mechanicznego. Od 1 sierpnia takie kosze nie będą opróżniane.
 
 


Tagi: