close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Ostatnie pożegnanie Edwarda Dyrdy [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2023-01-19
  • whatshot 767
Ostatnie pożegnanie Edwarda Dyrdy [FOTO]

19 stycznia br. tłumnie pożegnano strzegomianina - Edwarda Dyrdę. Zapamiętany zostanie, jako człowiek z charakterem, kierujący się w życiu zasadami ładu, porządku i dyscypliny. Zasłużony dla wielu pokoleń spoczął na cmentarzu przy ul. Świdnickiej w Strzegomiu.

Edward Dyrda urodził się w 1930 roku w miejscowości Bukówna. W wieku szesnastu lat, po tułaczce na Syberii, osiedlił się z najbliższymi w Goczałkowie, w gminie Strzegom. Od 1953 roku rozpoczął pracę jako nauczyciel w strzegomskiej Zasadniczej Szkole Zawodowej. Z zawodem tym był związany przez 49 lat. W międzyczasie ćwierć wieku przepracował w LOK-u, jako instruktor przepisów ruchu drogowego.  

Od 1947 roku Edward Dyrda był związany także z harcerstwem. Angażował się wiele inicjatyw społecznych, a w swoim życiu został uhonorowany licznymi odznaczeniami, m.in.: Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką „Zasłużony działacz LOK", Złotym Krzyżem za Zasługi dla ZHP, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Zesłańca Sybiru.

Edward Dyrda zmarł 14 stycznia 2023 roku w wieku 93 lat. W ostatniej drodze towarzyszyła mu liczna delegacja z Zespołu Szkół w Strzegomiu oraz delegacja świdnickiego Hufca ZHP im. Szarych Szeregów.


Tagi: