close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Pamiętajmy o osobach bezdomnych!

  • 112
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-11-20
  • whatshot 137
Pamiętajmy o osobach bezdomnych!

Zbliża się okres kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera. - Nie zapominajmy, że są osoby, które ten czas spędzają na dworcach, ławkach, klatkach schodowych czy w opuszczonych budynkach lub śmietnikach – przypomina Magdalena Ząbek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Funkcjonariusze komendy powiatowej apelują o zgłaszanie przypadków, gdy zauważymy bezdomnych i potrzebujących pomocy.

- Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach. Jeden telefon może uratować komuś życie – dodaje Magdalena Ząbek.

Nadejście zimy i spadek temperatury powietrza niosą ze sobą duże zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, którzy szczególnie narażeni są na działanie niskich temperatur. To trudny okres zwłaszcza dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku oraz niezaradnych życiowo. Właśnie dla nich największym niebezpieczeństwem jest przede wszystkim wychłodzenie organizmu.

Kolejny rok z rzędu policjanci przeprowadzają w powiecie stałe kontrole, w których odwiedzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Funkcjonariusze przekazują im ulotki i udzielają informacji o placówkach, do których mogą zgłosić się o pomoc, ciepły posiłek lub schronienie w razie potrzeby.

Funkcjonariusze apelują również do mieszkańców o wsparcie w postaci wskazania miejsc, w których osoby bezdomne mogą przebywać.

Fot.: Policja


Tagi: