close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Paweł Fajdek na otwarciu boiska przy strzegomskim LO [FOTO+AUDIO]

Paweł Fajdek na otwarciu boiska przy strzegomskim LO [FOTO+AUDIO]

20 października, odbyło się oficjalne otwarcie nowego boiska wielofunkcyjnego przy Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu. Gościem specjalnym był brązowy medalista igrzysk olimpijskich, mistrz świata w rzucie młotem – Paweł Fajdek.

Radości z nowego obiektu nie kryli uczniowie, nauczyciele oraz dyrektor LO Tomasz Marczak, który podkreślał uniwersalne zastosowanie nowej przestrzeni sportowej.


Boisko zrobiło spore wrażenie na mistrzu Pawle Fajdku, który pochwalił obiekt, ale także zagrzewał młodzież do aktywności fizycznej.


W otwarciu, oprócz uczniów, nauczycieli i dyrekcji, uczestniczyli także starosta świdnicki Piotr Fedorowicz, wicestarosta świdnicki Zygmunt Worsa, członek Zarządu Powiatu Alicja Synowska, burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta oraz radni Rady Powiatu Świdnickiego i Gminy Strzegom.

 Przypomnijmy, że starania o remont starego, asfaltowego boiska trwały od wielu lat i udało się go sfinalizować dzięki wsparciu powiatu świdnickiego w kwocie około 586 tys. zł. Budowa boiska w Strzegomiu jest kolejną inwestycją starostwa w infrastrukturę sportową przy placówkach oświatowych podległych powiatowi świdnickiemu. Wcześniej, podobne obiekty wybudowano przy Zespole Szkół Budowlano–Elektrycznych, III Liceum Ogólnokształcącym, II Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół Mechanicznych i Zespole Szkół Ekonomicznych w Świdnicy.


Tagi: