close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

„Perspektywy” opublikowały najnowszy ranking liceów i techników. Jak wypadły szkoły z powiatu świdnickiego?

  • Oświata
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2024-01-11
  • whatshot 1548
„Perspektywy” opublikowały najnowszy ranking liceów i techników. Jak wypadły szkoły z powiatu świdnickiego?

Miesięcznik „Perspektywy” opublikował ranking najlepszych liceów ogólnokształcących i techników w Polsce. Wśród szkół w powiecie prowadzą I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Świdnicy i Technikum nr 5 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia w Świdnicy.

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu zajęło czwarte - ostatnie miejsce wśród ogólniaków w powiecie świdnickim i 70 lokatę w rankingu wojewódzkim. Warto w tym miejscu przypomnieć, że w zeszłym roku zajęło trzecie miejsce wśród liceów w powiecie świdnickim, 58 w województwie i 864 w kraju.

Technikum im. Księcia Bolka II w Strzegomiu w najnowszym rankingu zajęło piąte - przedostanie miejsce wśród techników w powiecie i 51 lokatę na Dolnym Śląsku. Oznacza to awans, ponieważ w zeszłym roku szkoła była na ostatnim miejscu wśród techników w powiecie i na 57 pozycji w rankingu wojewódzkim.

Obie strzegomskie placówki nie zostały sklasyfikowane w najnowszym rankingu ogólnopolskim.

Autorzy zestawienia podkreślają, że jego głównymi adresatami są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. - Ranking „Perspektyw” stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu – dodają.
 
Ranking liceów ogólnokształcących z powiatu świdnickiego:

- I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Świdnicy: 205 miejsce w kraju i 13 miejsce w rankingu wojewódzkim

- II Liceum Ogólnokształcące im. S. Banacha w Świdnicy: 289 miejsce w kraju i 20 miejsce w rankingu wojewódzkim

- Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Świebodzicach: 970 miejsce w kraju  i 60 miejsce w rankingu wojewódzkim

- III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Świdnicy: 66 miejsce w województwie dolnośląskim (nie zostało sklasyfikowane w zestawieniu ogólnopolskim)

- Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu: 70 miejsce w województwie dolnośląskim (nie zostało sklasyfikowane w zestawieniu ogólnopolskim)

Ranking techników z powiatu świdnickiego:

- Technikum nr 5 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia w Świdnicy: 304 miejsce w kraju i 14 miejsce w rankingu wojewódzkim

- Technikum nr 2 w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy: 25 miejsce na Dolnym Śląsku (niesklasyfikowane w zestawieniu ogólnopolskim)

- Technikum nr 6 w Zespole Szkół Mechanicznych im. Mikołaja Kopernika w Świdnicy: 26 miejsce na Dolnym Śląsku (niesklasyfikowane w zestawieniu ogólnopolskim)

- Technikum nr 4 w Zespole Szkół Budowlano-Elektrycznych im. Jana III Sobieskiego w Świdnicy: 49 miejsce na Dolnym Śląsku (niesklasyfikowane w zestawieniu ogólnopolskim)

- Technikum im. Księcia Bolka II w Strzegomiu: 51 miejsce na Dolnym Śląsku (niesklasyfikowane w zestawieniu ogólnopolskim)

- Technikum Ortopedyczne w Świdnicy: 67 miejsce na Dolnym Śląsku (niesklasyfikowane w zestawieniu ogólnopolskim)

Z tegorocznymi wynikami rankingu można się zapoznać na stronie miesięcznika "Perspektywy": zestawienie liceów, zestawienie techników.


Tagi: