close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Pierwsza z nowych karetek w świdnickim pogotowiu trafiła do Strzegomia [AUDIO+FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2023-01-23
  • whatshot 244
Pierwsza z nowych karetek w świdnickim pogotowiu trafiła do Strzegomia [AUDIO+FOTO]

Pod koniec ubiegłego roku świdnickie pogotowie rozstrzygnęło przetarg na zakup trzech nowych karetek za kwotę niespełna dwóch milionów złotych. 23 stycznia jedna z nich została uroczyście przekazana do Strzegomia. Zakup ambulansu wraz z nowoczesnym sprzętem współfinansowała gmina Strzegom oraz powiat świdnicki.


 
Dyrektor świdnickiego pogotowia, Małgorzata Jurkowska, informuje, że koszt zakupu ambulansu wyniósł prawie 660 tys. zł przy wkładzie 130 tys. zł, pochodzącym od strzegomskiego samorządu.
 


Jak dodaje Małgorzata Jurkowska, nowy nabytek to karetka w standardzie P, przeznaczona do pracy zespołu podstawowego w Podstacji Wyjazdowej Pogotowia w Strzegomiu.


 
Do sytuacji, w której obsadę ambulansu będą stanowili ratownicy medyczni, a nie lekarz, odniósł się burmistrz Zbigniew Suchyta. Włodarz podziękował jednocześnie ratownikom za gotowość do udzielania pomocy mieszkańcom gminy Strzegom na najwyższym poziomie.Karetka jest wyposażona w najnowsze technologie, co ma zagwarantować pacjentom jak najlepszą opiekę medyczną. Jest to bardzo ważne, ponieważ podstacja w Strzegomiu odpowiada za obsługę dużego obszaru całej gminy.

Przekazanie karetki odbyło się w obecności władz miasta, przedstawicieli samorządu i jednostek służby zdrowia z powiatu świdnickiego oraz ratowników medycznych, którzy będą użytkować nowy sprzęt.

Według zapewnień Małgorzaty Jurkowskiej ze świdnickiego pogotowia, pozostałe dwa ambulanse będą stacjonowały w Świdnicy oraz Świebodzicach.


Tagi: