close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Pierwsze obchody Dnia Dziecka Utraconego w powiecie świdnickim

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-10-13
  • whatshot 1031
Pierwsze obchody Dnia Dziecka Utraconego w powiecie świdnickim

Co roku z myślą o osobach, które doświadczyły straty dziecka w wyniku poronienia lub zaraz po urodzeniu, obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. 15 października po raz pierwszy w powiecie odbędzie się msza święta i pochówek dzieci przekazanych ze świdnickiego szpitala.

Uroczysta odprawa rozpocznie się o godzinie 12.00 na cmentarzu komunalnym przy ul. Słowiańskiej w Świdnicy. Udział w niej może wziąć każdy, kto chciałby pożegnać swoje dziecko, a z różnych przyczyn nie udało się to indywidualnie. Natomiast o godzinie 18:30 w kościele p.w. św. Andrzeja Boboli w Świdnicy odprawiona zostanie msza św. o Miłosierdzie Boże dla zmarłych dzieci i ich osieroconych rodzin.

Organizatorem Dnia Dziecka Utraconego jest Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie wraz z Fundacją Małżeństwo Rodzina i Wydziałem Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Świdnickiej. 

Przypomnijmy, że od 2006 roku na mocy znowelizowanych rozporządzeń ministerstwa zdrowia, rodzice mają prawo do uzyskania karty zgonu i pochówku martwo urodzonych dzieci bez względu na czas trwania ciąży.

Fot.: pixabay


Tagi: