close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Piesi będą bezpieczniejsi na ruchliwych ulicach w Świdnicy [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2024-04-02
  • whatshot 172
Piesi będą bezpieczniejsi na ruchliwych ulicach w Świdnicy [FOTO]

W czwartek rozpocznie się budowa przejcia dla pieszych przy ul. Kazimierza Wielkiego w Świdnicy. W planach jest także przebudowa przejscia przy ul Westerplatte. - Zlikwidowane zostanie to na łuku drogi, przy galerii handlowej, a nowe z sygnalizacją świetlną wzbudzaną i dedykowanym oświetleniem wybudowane zostanie w okolicach pl. Drzymały – informuje Magdalena Dzwonkowska z Urzędu Miejskiego w Świdnicy.
 
Przy ul. Kazimierza Wielkiego, na wysokości numerów 7-11 powstanie przejście dla pieszych z azylem, dedykowanym oświetleniem, a także nowym odcinkiem chodnika o długości ok. 40 metrów, prowadzącym do drogi osiedlowej.  Przejście znajdzie się w ciągu ulicy przecinającej  na dwie części duże osiedle mieszkaniowe.

- Ruch pieszych, w tym dzieci i osób starszych, pomiędzy tymi enklawami jest ciągły, przy czym piesi nagminnie przekraczają ul. Kazimierza Wielkiego w miejscu niedozwolonym. Świadczy o tym ścieżka wydeptana w przyległych do ulicy terenach zielonych, prowadząca do nieoznaczonego obecnie miejsca na jezdni. Lokalizacja  nowego przejścia jest więc optymalna z punktu widzenia wygody mieszkańców – mówił Maciej Gleba, dyrektor Wydziału Dróg i Infrastruktury Miejskiej.
 
Wykonawcą prac jest wyłonione w przetargu Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów. Ich koszt to prawie 1,1 mln złotych. Miasto na realizację tych inwestycji otrzymało osiemdziesięcioprocentowe dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, czyli ponad 370 tys. zł na budowę przejścia przy ul. Kazimierza Wielkiego i prawie 446 tys. zł na przebudowę przejścia przy ul. Westerplatte.  Zgodnie z umową prace powinny zakończyć się w terminie do 23 sierpnia br.

źródło: UM w Świdnicy (opr. red.)
fot.: archiwum Radia Sudety 24, UM w Świdnicy


Tagi: