close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Pisarka, Helena Semenetz-Kwiatkowska została honorową obywatelką Świdnicy [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-05-30
  • whatshot 347
Pisarka, Helena Semenetz-Kwiatkowska została honorową obywatelką Świdnicy [FOTO]

Podczas piątkowej sesji Rady Miejskiej Helena Semenetz-Kwiatkowska odebrała tytuł Honorowego Obywatela Miasta Świdnicy. Z wnioskami o nadanie tytułu wystąpiła prezydent Beata Moskal-Słaniewska oraz radni Klubu Prawa i Sprawiedliwości Rady Miejskiej w Świdnicy.

Helena Semenetz–Kwiatkowska jest rodowitą świdniczanką. Przez wiele lat był nauczycielem matematyki. Od początku swojej kariery zawodowej zaangażowała się w życie społeczne i kulturalne miasta. Organizowała spotkania z poezją, filozofią i sztukami pięknymi. Współtworzyła Stowarzyszenie na Rzecz Człowieka ITON.

Jej pasją życiową była i jest historia starożytnego Egiptu. W 2010 roku zadebiutowała książką „Kim jesteś Nefretete?”, której akcja dzieje się w Świdnicy. Kolejna jej powieść „Klucz życia” przedstawia losy królowej Nefretete i pozostałych twórców rewolucji religijnej. Publikacja została zgłoszona do ogólnopolskiego plebiscytu „Historia zebrana” , w którym książka świdniczanki odniosła sukces.

W 2020 roku pisarka została uhonorowana Nagrodą Prezydenta Miasta Świdnicy za całokształt działalności kulturotwórczej i społecznej. W tym samym roku przyjęto ją także w poczet członków Związku Literatów Polskich.

Fot.: Wiktor Bąkiewicz


Tagi: