close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

PKP nie reaguje na prośby o budowę przejścia przez torowisko. Samorządowcy interweniowali u parlamentarzysty

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2023-01-25
  • whatshot 130
PKP nie reaguje na prośby o budowę przejścia przez torowisko. Samorządowcy interweniowali u parlamentarzysty

Nie pomagają monity i interwencje samorządowców, aby na jednym z przejazdów kolejowych w Żarowie powstało przejście dla pieszych. Właścicielem terenu jest PKP, które wydaje się być głuche na sygnały lokalnych władz. Włodarze poprosili o pomoc w tej sprawie posła na Sejm RP – Marcina Gwoździa.
 
Przejazd kolejowy u zbiegu ulic Wiejskiej, Chrobrego i Dworcowej w Żarowie jest miejscem o dużym natężeniu ruchu pieszych i rowerzystów, a dostosowanym jedynie do poruszania się samochodów. Burmistrz Żarowa, Leszek Michalak, przypomina, że po obu stronach torów znajdują się lokalne podstawówki, co naraża na niebezpieczeństwo przechodzące tamtędy dzieci i rodziców. - Dlatego uważamy, że najrozsądniejszym rozwiązaniem jest wykonanie przedmiotowego przejścia dla pieszych – dodaje burmistrz Michalak.
 
Gmina Żarów wielokrotnie interweniowała w tej sprawie u PKP, zwracając się z prośbą o wykonanie przejścia dla pieszych, jednak nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu. Teraz samorządowcy postanowili poprosić o pomoc posła na Sejm RP.
 
- Kwestia bezpieczeństwa naszych mieszkańców jest dla nas priorytetowa, dlatego mamy nadzieję, że poseł Marcin Gwóźdź będzie w tej sprawie skutecznie interweniował – mówi burmistrz Leszek Michalak.
 
Przejście dla pieszych przez przejazd kolejowy nie tylko ureguluje kwestię bezpieczeństwa, ale i porządku, ponieważ dzięki niemu ruch pieszych i rowerzystów będzie się odbywał w sposób bezkolizyjny.

Źródło: gmina Żarów (opr. red.)


Tagi: