close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Po nieskutecznym referendum konflikt w świebodzickim samorządzie trwa! [VIDEO]

Po nieskutecznym referendum konflikt w świebodzickim samorządzie trwa! [VIDEO]

- Liczyłem na to, że jakaś refleksja radnych opozycji będzie po przegranym referendum, jednakże w dalszym ciągu nie widać możliwości współpracy – wskazał w Rozmowie Dnia burmistrz Świebodzic Paweł Ozga, komentując wynik głosowania o odwołanie go ze stanowiska.

Przypomnijmy, że czerwcowe referendum o odwołanie Pawła Ozgi ze stanowiska burmistrza Świebodzic, zainicjowane przez opozycyjnych radnych Rady Miejskiej,  okazało się nieważne z powodu zbyt niskiej frekwencji. W głosowaniu wzięło udział niespełna 7% uprawnionych do głosowania. Wynik referendum nie stał się jednak refleksją do poprawy relacji w świebodzickim samorządzie.

Niedawno Rada Miejska w Świebodzicach, podobnie jak w zeszłym roku, opowiedziała się przeciwko udzieleniu absolutorium oraz wotum zaufania burmistrzowi. Paweł Ozga twierdzi jednak, że sesja absolutoryjna jest nieważna, ponieważ nie została zwołana w ustawowym terminie.

Burmistrz Świebodzic pytany o ewentualną możliwość zwołania referendum o odwołanie Rady Miejskiej, odpowiedział, że ma co do tego sceptyczne nastawienie.

- Referenda generalnie nie wychodzą, a poza tym to są kolejne koszty. Proszę zwrócić uwagę, że blisko 100 tys. zł kosztowało gminę ostatnie referendum – mówił Paweł Ozga.

Burmistrz odniósł się w Rozmowie Dnia także do wniosków, które zgłosiły Świebodzice do Funduszu Inwestycji Strategicznych i wymienił wśród nich remonty dróg gminnych, budowę lotniska oraz budownictwo komunalne. Włodarz opowiedział także o postępie prac przy bieżących inwestycjach w mieście.

Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania całej rozmowy:


Tagi: