close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Pobiegną non stop przez całą dobę dla Amelki [FOTO+AUDIO]

Pobiegną non stop przez całą dobę dla Amelki [FOTO+AUDIO]

Plan jest ambitny, a cel szczytny. Profesor nauk o kulturze fizycznej Jan Chmura wraz z Gminą Strzegom zorganizują 24-godzinny bieg charytatywny z udziałem gwiazd sportu na rzecz małej Amelki, zmagającej się z SMA. Dochód z imprezy ma stać się ogniwem zamykającym zbiórkę pieniędzy na tzw. najdroższy lek świata dla dziewczynki.

Bieg rozpocznie się 4 lutego o godzinie 16.00 na bieżni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. – Warunkiem jest to, że każdy przebiegnie, albo przemaszeruje jedno okrążenie, czyli 400 metrów – podkreśla zdobywca Korony Maratonów Ziemi Jan Chmura.


Oznacza to, że w biegu charytatywnym może wziąć udział dosłownie każdy. Na strzegomskiej bieżni mają pojawić się także m.in. gwiazdy sportu. - Chcemy zaprosić wiele znakomitych osób, aby nadać rangę uroczystości, a z drugiej strony, żeby zebrać brakującą kwotę dla Amelki - dodaje profesor.Jan Chmura zapowiada, że chce pobiec na dystansie maratońskim w kilku etapach. Na bieżnię będzie wchodził o różnych porach, zarówno w dzień, jak i w nocy.

Bieg charytatywny zakończy się 5 lutego na strzegomskim Rynku.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy z prof. Janem Chmurą:


Tagi: