Eugeniusz Stodolak - prezes Grupy Rekonstrukcji Historycznej Muzeum Sprzętu Militarnego Strzegom
Zaczęło się od dziurawej podłogi, kawałka rury i kilku starych zdjęć, które w połączeniu z ogromną pasją urzeczywistniły replikę niemieckiego pływającego samochodu terenowego z okresu II wojny światowej. VW typ 166 Schwimmwagen – bo o nim mowa, powstaje w garażu Eugeniusza Stodolaka, prezesa i założyciela Grupy Rekonstrukcji Historycznej Muzeum Sprzętu Militarnego Strzegom.
Mateusz Mykytyszyn - rzecznik prasowy Zamku Książ
Wielowymiarowa historia Zamku Książ wraz z największymi jego atrakcjami dla turystów były tematami audycji To Warto Wiedzieć, w której gościł Mateusz Mykytyszyn – rzecznik prasowy perły Dolnego Śląska.
ks. bp Waldemar Pytel – biskup diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego
Potencjał turystyczny w dobie pandemii oraz walory historyczne Kościoła Pokoju w Świdnicy – największego drewnianego barokowego kościoła Europy, były wiodącymi tematami audycji To Warto Wiedzieć, której gościem był ks. bp Waldemar Pytel – proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Świdnicy oraz biskup diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Gość podzielił się także ze słuchaczami historią sięgającą 1986 roku, w którym to swoje pierwsze kroki postawił w Świdnicy.
Jan Chmura - profesor nauk o kulturze fizycznej
Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w Stanowicach cz.1.
Nie ma chyba aktywności, której wspólnie nie robiliby mieszkańcy Stanowic, położonych w gminie Strzegom. Panie w asyście panów pieką, gotują, wymieniają się przepisami, ale także śpiewają kolędy, przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia. Sprawdziliśmy to z mikrofonem Radia Sudety 24 i przekonaliśmy się, że w stanowickiej kuchni jest pachnąco, uroczyście i wesoło tuż przed wigilijnym wieczorem.
Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w Stanowicach cz.2.
Dariusz Miziarski - kompozytor i producent muzyczny
Historia świdnickiej, wybitnej astronomki Marii Kunic doczekała się adaptacji w formie barwnego słuchowiska z autorską muzyką w tle. Postać zafascynowała kompozytora i producenta muzycznego Dariusza Miziarskiego, który wraz z małżonką Sylwią Miziarską stworzyli unikatowy audiobook, przybliżający działalność naukową Marii Kunic. Posłuchajcie o kulisach powstania słuchowiska oraz jego fragmentów.
Walczą, bo to ich pasja i droga rozwoju
Kickboxing jest sztuką walki i dyscypliną, której trenowanie świetnie rozwija mięśnie, kondycję ruchową oraz pomaga zwiększyć pewność siebie. Podobno bardzo szybko staje się także pasją i drogą rozwoju. Postanowiliśmy to sprawdzić, rozmawiając z zawodnikami i Arkadiuszem Kaczmarkiem trenerem Fighter Klub Kaczmarek Grodowski.
Tadeusz Grabowski - prezes Świdnickiego Stowarzyszenia Patriotycznego
Problematyka edukacji patriotycznej oraz zapowiedź lokalnej odsłony akcji „Murem za polskim mundurem” były tematami audycji To Warto Wiedzieć, w której gościł Tadeusz Grabowski, prezes Świdnickiego Stowarzyszenia Patriotycznego.
Mikołajkowy trening taekwon-do w Świebodzicach
Trwa nabór do zespołu Kostrzanie
4. Mikołajkowy Bieg Australijski tuż, tuż…
4 grudnia na bieżni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu odbędzie się 4. edycja Mikołajkowego Biegu Australijskiego. O szczegółach wydarzenia mówi Edward Fedyczkowski – organizator i lider społeczności biegowej Strzegomska Dwunastka.
Martyna Janaszek - medalistka mistrzostw świata z apetytem na więcej!
Przygodę z wyciskaniem sztangi leżąc rozpoczęła pod koniec 2019 roku, a kilka tygodni temu została trzecią juniorką globu w swojej kategorii wagowej. Oto historia utalentowanej medalistki mistrzostw świata - Martyny Janaszek, która pomimo młodego wieku, dojrzale patrzy na swoją sportową przyszłość i ma apetyt na więcej!
Pomaganie innym - mottem Strzegomskiej Grupy Miłośników Motoryzacji
Piotr Snopczyński - himalaista
Jak powstaje piwo w żarowskim browarze?
Piwowarska pasja i marzenia o własnym browarze połączyły Kamila Fornala i Jakuba Szczypińskiego, którzy od niedawna w Żarowie warzą złocisty napój i chętnie opowiadają o procesie jego powstawania. Nie brakuje przy tym fantazji i chęci do eksperymentowania, jak na browar kraftowy przystało. Zatem jak powstaje piwo? To warto wiedzieć!
Wyjątkowa historia i ludzie z OSP Żarów
Ochotnicza Straż Pożarna działa w Żarowie od przeszło 73 lat, a przez jej szeregi przewinęło się wielu druhów. Aktualnie ze strażakami pracuje Alicja Urbaniak. To jedyna druhna ochotniczka w mieście. Oprócz gaszenia pożarów, ratowania mienia i życia kieruje także potężnym wozem strażackim. Poznajcie wyjątkową historię i wyjątkowych ludzi z OSP Żarów.
Tajemnice Żarowskiej Izby Historycznej
Działająca od przeszło 11 lat Żarowska Izba Historyczna jest miejscem, w którym można znaleźć eksponaty sprzed kilkudziesięciu tysięcy lat przed naszą erą. Mowa np. o szczątkach mamutów leśnych. W muzeum nie brakuje także artefaktów z okresu I i II wojny światowej, o których chętnie opowiada opiekun izby, archeolog Bogdan Mucha.
Tomasz Nycz - prezes Fundacji Inicjatywa B
Święto Dyni w Wierzbnej