Szymon Chojnowski – wiceprezydent Świdnicy
15 lipca gościem Rozmowy Dnia był Szymon Chojnowski, wiceprezydent Świdnicy. Zapowiedź Festiwalu Bachowskiego, prezentacja zaplecza turystyczno-rozrywkowego stolicy powiatu oraz podsumowanie spotkania dziennikarzy turystycznych były jednymi z tematów audycji.
Małgorzata Ostrowska - Mistrzyni Świata w siłowaniu na rękę
Zbigniew Suchyta – burmistrz Strzegomia
14 lipca gościem Rozmowy Dnia był Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia. Wśród tematów pojawiły się cele, na które zostanie spożytkowane prawie 2 mln zł pochodzące z Funduszu Inwestycji Samorządowych oraz plany dotyczące budownictwa mieszkaniowego w mieście.
Aleksander Jermakow ze Związku Emerytów i Rencistów w Świebodzicach
13 lipca gościem audycji To Warto Wiedzieć był Aleksander Jermakow – przewodniczący Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Świebodzicach z zaproszeniem seniorów do włączenia się w szeregi organizacji.
Asp. Szymon Szczepaniak z KPP w Świdnicy
13 lipca gościem Rozmowy Dnia był asp. Szymon Szczepaniak z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy z wakacyjnym niezbędnikiem bezpieczeństwa. W audycji pojawiło się wiele rad i wskazówek, aby urlopowe rozprężenie nie doprowadziło do nieszczęścia.
Magdalena Sułek-Domańska z firmy Eneris
10 lipca gościem Rozmowy Dnia była Magdalena Sułek-Domańska, dyrektor ds. komunikacji w firmie Eneris i temat właściwej segregacji odpadów oraz stosowania pojemników zgodnych z polskimi normami w gminie Strzegom.
Ireneusz Zyska - wiceminister klimatu
9 lipca gościem Rozmowy Dnia był wiceminister klimatu – Ireneusz Zyska. Wśród tematów pojawiła się ostatnia prosta w dogrywce do wyborów prezydenckich, rozwój elektromobilności i flagowe programy resortu, z których mogą skorzystać mieszkańcy regionu.
Paweł Ozga i Tobiasz Wysoczański - włodarze Świebodzic
8 lipca gośćmi Rozmowy Dnia byli burmistrz Świebodzic – Paweł Ozga i jego zastępca – Tobiasz Wysoczański. Nowo powołany wiceburmistrz mówił o swoich kompetencjach i planach współpracy z mieszkańcami. Pojawił się także temat zalewanego przez deszcz parkingu w okolicach dworca PKP oraz wielkiego sprzątania Książańskiego Parku Krajobrazowego.
Jazda na podwójnym gazie – czy warto ryzykować?
6 lipca br. gościem Rozmowy Dnia był adwokat Ernest Ziemianowicz, który odpowiadał na pytania w kontekście prowadzenia pojazdów mechanicznych po spożyciu alkoholu. Mecenas wyjaśnił i wykreślił granice miedzy popełnieniem wykroczenia, a przestępstwem oraz wskazał, kiedy niezbędna jest pomoc adwokata.
Kapłan, przyjaciel, wielka dusza i miłośnik piłki nożnej
30 czerwca 2020 roku odszedł ks. kanonik Marek Żmuda, pozostawiając dobre emocje i wspomnienia w sercach parafian oraz przyjaciół. Na podstawie rozmowy zarejestrowanej w lipcu 2017 roku powstały wspomnienia ks. Marka, będące retrospekcją od okresu dzieciństwa, przez chwilę powołania, po posługę.
Wspomnienia Tatiany Brzozowskiej
Sentymentalna podróż od dzieciństwa po dorosłość. O zapachu starego Lwowa, miłości i pasji do muzyki oraz marzeniach opowiada Tatiana Brzozowska, wyjątkowa osobowość ze Strzegomia.
U fryzjera w starym stylu!
Marian Teodorczyk ma 92 lata i jest najprawdopodobniej najstarszym fryzjerem w Polsce. Od blisko siedmiu dekad otwiera swój zakład w Strzegomiu, by zadbać o męskie fryzury. Macie ochotę poznać zakład pana Mariana od kuchni?
Lot nad Strzegomiem
Bogdan Stefanko to człowiek wielu pasji, który nie goni za marzeniami, a po prostu je spełnia. Zapraszamy na spotkanie z pilotem samolotów ultralekkich i poznanie kuchni pokoju pilotów oraz hangaru w Stawiskach koło Strzegomia.
Nowoczesne przedszkole już otwarte!
Po kilku miesiącach od rozpoczęcia działalności oddziału żłobkowego przyszedł czas na oficjalne otwarcie przedszkola przy ul. Kościuszki 51 w Strzegomiu. Obiekt jest niewątpliwie dumą gminy i jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. A jaką ocenę wstawili najmłodsi?
Tajemnice Zamku Ksiaż
Zanim wybierzecie się na zwiedzanie Zamku Książ to warto wspomnieć, że jest to trzeci co do wielkości zamek w Polsce. Zwiedzający mają możliwość zobaczenia tylko niewielkiej jego części, udostępnionej turystom. Zatem, na co warto zwrócić uwagę? Tego dowiecie się z reportażu.
Intelligenzaktion - niemiecki mord polskiej elity
Reportaż z otwarcia wystawy pn. „Intelligenzaktion” dotyczącej niemieckiej akcji ludobójstwa przeciwko polskiej inteligencji z wstrząsającą historią ofiar barbarzyństwa, wśród których byli m.in. uczestnicy powstań śląskich, nauczyciele, lekarze, prawnicy, duchowni oraz działacze społeczni. Bohaterami audycji są m.in. Łukasz Kobiela - autor wystawy oraz jej inicjator - Andrzej Krzystyniak z fundacji Ślązacy.pl
Delegacja z Brukseli w przedszkolu
Papugarnia pana Jerzego
Tajemniczy ogród pana Jerzego widzieli tylko wybrani. Mieszka w nim kilkadziesiąt ptaków: papugi, bażanty i pawie. Właściciel hoduje zwierzęta nie dla biznesu, a z pasji i miłości. - To obowiązek na całe życie - mówi pan Jerzy. Zapraszamy zatem do wyjątkowego, kolorowego i rozćwierkanego świata.