close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Podejrzany o oszustwa seniorów zatrzymany! 38-latek trafił do aresztu [FOTO]

  • 112
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-08-08
  • whatshot 726
Podejrzany o oszustwa seniorów zatrzymany! 38-latek trafił do aresztu [FOTO]

38-letni mieszkaniec Świebodzic trafił do aresztu. Mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze kryminalni wałbrzyskiej komendy policji. - Świebodziczanin jest sprawcą przestępstw na tzw. „wnuczka” – informuje kom. Marcin Świeży, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu. Podejrzany już usłyszał zarzuty trzech oszustw oraz dwóch usiłowań oszustw i decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu został tymczasowo aresztowany. 

- Policjanci kryminalni zaczęli pracować nad sprawą, po tym jak 15 lipca tego roku doszło do wyłudzenia sporej sumy pieniędzy - bo aż 40 tysięcy złotych - od 68-letniej mieszkanki Jedliny-Zdroju. Tego dnia do pokrzywdzonej zadzwonił telefon, a podająca się za jej kuzynkę oszustka poinformowała o wypadku drogowym, którego jest sprawcą. 68-latka przekazała 40 tysięcy złotych mężczyźnie, który podawał się natomiast za kuriera działającego z upoważnienia prokuratora – informuje kom. Marcin Świeży

Czynności operacyjne policji pozwoliły na ustalenie tożsamości tzw. „odbieraka”. Mężczyzna został zatrzymany na osiedlu Sudeckim w Świebodzicach. Podczas wykonanych dalszych czynności procesowych mundurowi udowodnili podejrzanemu, że dopuścił się kolejnych tego typu przestępstw na łączną kwotę 72 tys. zł. Ponadto mężczyzna przyznał się również do dwóch usiłowań tego typu oszustw.

38-latkowi za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Policjanci po raz kolejny ostrzegają, aby nie przekazywać jakiejkolwiek gotówki osobom nieznajomym, które często podają się za kurierów, policjantów, adwokatów, a nawet prokuratorów, a są po prostu zwykłymi przestępcami.

Źródło: KMP w Wałbrzychu (opr. red.)


Tagi: