close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Podglądamy remont strzegomskiego podwórka! [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-08-19
  • whatshot 890
Podglądamy remont strzegomskiego podwórka! [FOTO]

Ku końcowi zmierza rewitalizacja podwórka pomiędzy ulicami: Kościelną, Dąbrowskiego i Szkolną w Strzegomiu. Lada dzień zostaną tam nasadzone krzewy i drzewa. - 25 sierpnia br. rozpoczną się czynności odbiorowe inwestycji – informuje Wioleta Wnęk-Soczyńska z UM w Strzegomiu.

Na terenie podwórka wymieniono nawierzchnię dojazdową, wykonano oświetlenie, chodniki oraz utwardzono dojście do boksów śmietnikowych.

- Rolą projektu jest poprawa funkcjonowania układu komunikacyjnego i gospodarki odpadami oraz podniesienie estetyki i bezpieczeństwa tego miejsca – zapewnia naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Lokalowej UM w Strzegomiu.

Z remontu skorzystają także kierowcy dojeżdżający do przyległego parkingu, bowiem drogę do niego pokryto granitową kostką.

- Niestety jest i nieprzyjemna wiadomość, a mianowicie prawie codziennie ktoś podrzuca na budowę odpady wielkogabarytowe pochodzące najprawdopodobniej z remontu mieszkania – wskazuje Wioleta Wnęk-Soczyńska i podkreśla, że tego typu śmieci są sprzątane prawie codziennie. - Mamy jednak nadzieję, że uruchomienie już wkrótce monitoringu tego terenu zapobiegnie takim praktykom – dodaje.

Inwestycja w sumie pochłonęła ponad 1 mln zł. Jeżeli odbiory nie wykażą nieprawidłowości to mieszkańcy będą mogli korzystać ze zrewitalizowanego terenu już na początku września.

/jok/


Tagi: