close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Policja ostrzega przed wakacyjnymi oszustwami "na domek"

  • 112
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-08-04
  • whatshot 126
Policja ostrzega przed wakacyjnymi oszustwami

Oszuści czyhają na każdym kroku, a ich ofiarami padają również ci, którzy planują wakacyjne wyjazdy. Naciągacze tworzą w sieci atrakcyjne i niestety fikcyjne oferty wypoczynku, pobierają zaliczki i pozostawiają po sobie straty finansowe oraz ogromne rozczarowanie wśród planujących urlop. Świdniccy policjanci apelują, aby przed rezerwacją i wpłaceniem środków weryfikować wnikliwie każdą ofertę wypoczynku.
 
Mł. asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy podkreśla, że schemat działania jest bardzo prosty.

-
Pojawia się ogłoszenie z bardzo atrakcyjnym pokojem lub całym domkiem do wynajęcia, a rezerwacja pobytu najczęściej wiąże się z koniecznością wpłacenia zaliczki na konto. Na pierwszy rzut oka taka oferta nie wyróżnia się niczym, co spowodowałoby zapalenie się lampki alarmowej. Finalnie okazuje się, że po wpłaceniu zaliczki kontakt z wynajmującym urywa się, strona internetowa nie działa albo dopiero na miejscu okazuje się, że pensjonat, apartament lub domek nie istnieją
– dodaje oficer prasowa Magdalena Ząbek.

Ofiary zachęcane są również do przesłania całej kwoty za pobyt - przy tej opcji oszuści oferują specjalne zniżki.

Aby uniknąć strat finansowych, a przede wszystkim rozczarowania i nieprzyjemnych sytuacji, policjanci apelują do mieszkańców powiatu świdnickiego o ostrożność podczas dokonywania rezerwacji, szczególnie kiedy wiąże się ona z koniecznością uiszczenia zaliczki. Przed dokonaniem jakiejkolwiek wpłaty należy sprawdzić, czy obiekt w ogóle istnieje. Warto także poprosić o dodatkowe informacje, w tym zdjęcia pokoju lub wskazówki na temat dojazdu. Pełną opłatę za pobyt najlepiej wnieść dopiero na miejscu, w trakcie lub na zakończenie pobytu.  

Fot.: Pexels


Tagi: