close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Policjanci prowadzą kontrole w związku z pandemią

  • 112
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-10-13
  • whatshot 207
Policjanci prowadzą kontrole w związku z pandemią

W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19, w całym kraju wprowadzono kolejne obostrzenia i nakazy. Policjanci w czasie codziennej służby sprawdzają czy mieszkańcy powiatu świdnickiego stosują się do obowiązujących regulacji prawnych.

Od 10 października wszystkie powiaty trafiły przynajmniej do tzw. żółtej strefy. W związku z tym obowiązują nowe przepisy dotyczące walki z pandemią koronawirusa m.in. obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej: w sklepie, autobusie, ale także na wolnym powietrzu.

- Policjanci nadal będą uświadamiać mieszkańców naszego powiatu jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, które w znacznym stopniu ograniczyć mogą rozprzestrzenianie się Covid - 19. Pamiętajmy, że nieprzestrzeganie tych obostrzeń może narazić inne osoby na utratę zdrowia i życia. W sytuacji rażącego lekceważenia obowiązujących ograniczeń możemy spodziewać się zdecydowanej reakcji ze strony funkcjonariuszy - tłumaczy sierż. szt. Magdalena Ząbek, Oficer Prasowy KPP Świdnica.

W przypadku interwencji podjętej przez policjantów możemy zostać pouczeni, ukarani mandatem w wysokości 500 złotych, może być też skierowany wobec nas wniosek do sądu lub sporządzona informacja do sanepidu. Należy pamiętać, że do indywidualnej oceny interweniującego funkcjonariusza zależy jakie będą konsekwencje takiej kontroli.

Fot. KPP w Świdnicy


Tagi: