close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Ponad 13 mln zł z Funduszu Inwestycji Strategicznych dla gminy Udanin [FOTO+AUDIO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-10-26
  • whatshot 122
Ponad 13 mln zł z Funduszu Inwestycji Strategicznych dla gminy Udanin [FOTO+AUDIO]

Poprawa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej oraz rekreacyjno-sportowej w gminie Udanin to cele, które będą zrealizowane ze środków pilotażowego Funduszu Inwestycji Strategicznych. Dwie promesy o wartości ponad 13 mln zł odebrał wczoraj, podczas uroczystej konferencji w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim, wójt Wojciech Płaziuk.

Gmina Udanin otrzyma pieniądze na realizację dwóch z trzech złożonych wniosków. Kwota 8.550.000 zł zostanie przeznaczona na rozwój infrastruktury kanalizacyjnej w północnej części gminy, gdzie do tej pory nie ma zbiorczego systemu kanalizacji sanitarnej.

- Realizowana inwestycja wpłynie na poprawę warunków życia mieszkańców na obszarze wiejskim, zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej i rozwój gospodarczy gminy – tłumaczy wójt Wojciech Płaziuk.4,5 mln zł samorządowcy z gminy Udanin przeznaczą na budowę, rozbudowę i doposażenie miejsc użyteczności publicznej, przeznaczonych na cele rekreacyjno-sportowe.

- Dzięki realizacji inwestycji gmina stanie się atrakcyjnym i bezpiecznym miejscem życia, pracy i wypoczynku mieszkańców – dodaje wójt i wskazuje, że promocja zdrowego trybu życia jest szczególne ważna na obszarach wiejskich.Fot.: Gmina Udanin


Tagi: