close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Ponad 26 mln zł z rządowego programu dla terenów popegeerowskich trafi do samorządów w powiecie

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2023-09-18
  • whatshot 208
Ponad 26 mln zł z rządowego programu dla terenów popegeerowskich trafi do samorządów w powiecie

W piątek 15 września ogłoszono wyniki VI edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dedykowanego obszarom, w których funkcjonowały tzw. PGR-y. Do samorządowców z powiatu świdnickiego trafi łącznie ponad 26 mln zł, w tym prawie 3,6 mln do gminy Strzegom.

Najwięcej środków przyznano powiatowi świdnickiemu. W ręce samorządowców trafi prawie 5 mln zł na poprawę stanu dróg powiatowych na terenie gmin: Marcinowice, Świdnica oraz Żarów.

Świdnickiemu samorządowi przypadło ponad 4,7 mln zł na przebudowę skweru im. Lecha Kaczyńskiego oraz rewitalizację budynków użyteczności publicznej.

Gmina Strzegom otrzyma prawie 3,6 mln zł na budowę infrastruktury sportowej – stref aktywności w Tomkowicach i Międzyrzeczu. Ponadto w miejskich szkołach – PSP nr 2 i 3 zostaną zmodernizowane i wyposażone miejsca wydawania posiłków.

Samorządowcy z Jaworzyny Śląskiej będą mieli do wykorzystania ponad 3,5 mln zł na przebudowę gminnych dróg gruntowych wraz z oświetleniem oraz remont gminnych terenów i obiektów sportowo-rekreacyjnych

Gminie Żarów przyznano prawie 2,5 mln zł na budowę obwodnicy Pożarzyska oraz wymianę opraw oświetleniowych na oprawy typu LED na terenie gminnych miejscowości.

Równo 2 mln zł przyznano samorządowcom z gminy Dobromierz na modernizację budynku SP w Gniewkowie. Tyle samo otrzyma gmina Świdnica na budowę świetlicy wiejskiej w Jagodniku oraz budowę szatni sportowej w Lutomi Górnej.
 
Świebodzicki samorząd otrzyma niespełna 2 mln zł na budowę infrastruktury transportowej i edukacyjnej w mieście.

1 mln zł przypadło gminie Marcinowice na zakup wielofunkcyjnego sprzętu na potrzeby utrzymania dróg na terenie gminy.

Do gmin i powiatów w całym kraju trafi łącznie 4,5 mld zł na realizację ponad 2000 inwestycji.


Tagi: