close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Ponad 28 mln zł na inwestycje dla samorządów w powiecie świdnickim

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-07-14
  • whatshot 334
Ponad 28 mln zł na inwestycje dla samorządów w powiecie świdnickim

Rząd ogłosił w czwartek wyniki III edycji Programu Inwestycji Strategicznych dla terenów popegeerowskich. Samorządy z powiatu świdnickiego otrzymają łącznie ponad 28 mln zł. Gminie Strzegom przypadnie prawie 3 mln zł.

Wyniki programu ogłosił w Łagiewnikach na Dolnym Śląsku premier Mateusz Morawiecki. Ta odsłona jest przeznaczona dla samorządów, na terenie których zlokalizowane były Państwowe Gospodarstwa Rolne.Gmina Strzegom otrzyma ponad 2,9 mln zł na budowę świetlic wiejskich wraz z zagospodarowaniem terenu we wsiach Graniczna i Bartoszówek.

Najwięcej, bo ponad 6,2 mln zł przypadło dla gminy Świdnica na inwestycje kanalizacyjne, a także przebudowę dróg w Mokrzeszowie oraz Pszennie. Następna na liście znalazła się gmina Żarów z kwotą 4,9 mln zł na termomodernizację szkoły w Imbramowicach. Powiat Świdnicki otrzymał promesę na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatowych na terenie gmin Marcinowice i Świdnica, na łączną kwotę ponad 4,8 mln zł. Gmina Jaworzyna Śląska wykorzysta ponad 3,2 mln zł na modernizację Centrum Integracji Aktywności Społecznej oraz budowę placów zabaw. Prawie 3 mln zł przypadło dla gminy Marcinowice na budowę chodników. Miasto Świebodzice otrzymało promesę na ponad 1,9 mln zł na montaż OZE przy jednostkach i obiektach użyteczności publicznej, a gmina Dobromierz wykorzysta ponad 1,2 mln zł na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Gniewkowie.

W sumie na programie skorzysta ponad 1300 gmin w kraju. Do samorządowych budżetów wpłynie 4 mld zł przeznaczone na wsparcie 1871 inwestycji.
 
Fot.:KPRM


Tagi: