close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Postanowienia noworoczne traktujmy z przymrużeniem oka [AUDIO]

Postanowienia noworoczne traktujmy z przymrużeniem oka [AUDIO]

- Dystans do postanowień noworocznych pozwala uniknąć frustracji – tłumaczyła w Rozmowie Dnia psycholog Agata Baranowicz. Ekspert wskazała, że na osiągnięcie postawionego celu ma wpływ dobre go zaplanowanie.

- Przydatna do tego jest metoda SMART, której nazwa to akronim opisujący pięć cech, jakie powinien spełniać dobrze sformułowany cel, czyli być: specyficzny, mierzalny, ambitny, realny i terminowy – powiedziała na antenie Agata Baranowicz.

Gość Rozmowy Dnia podjął także temat kondycji psychicznej społeczeństwa w dobie pandemii koronawirusa, będącej czasem niepewności, lęku i strachu.

- Epidemia zachwiała poczucie koherencji człowieka, która składa się ze zdolności zrozumienia otaczającego świata, poczucia własnego wpływu oraz sensowności. Żyjemy w zupełnie innym otoczeniu, niż przed rokiem i nie do końca rozumiemy to, co się dzieje, nie mając na to wpływu i nie bardzo widząc w tym sens. Zatem poczucie koherencji jest bardzo ograniczone, a tym samym możliwość optymistycznego patrzenia w przyszłość – wskazała psycholog.

Ekspert opowiedziała także o wielu dostępnych narzędziach i metodach, które pomagają w diagnozie naszego stanu psychicznego.

- Polecam, aby sięgnąć po test przesiewowy do autodiagnozy Becka w kierunku obniżonego nastroju i depresji. Narzędzie jest dostępne w Internecie, a skorzystanie z niego może okazać się ważną wskazówką do tego, czy przypadkiem nie potrzebujemy pomocy specjalisty – tłumaczyła Agata Baranowicz.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji:


Tagi: