close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Potrzebna krew i osocze ozdrowieńców [FOTO+AUDIO]

Potrzebna krew i osocze ozdrowieńców [FOTO+AUDIO]

- Apelujemy o oddawanie osocza przez ozdrowieńców, ponieważ przeciwciała w nim zawarte są skutecznym i bezpiecznym sposobem leczenia ciężko chorych na COVID-19 – wskazali goście Rozmowy Dnia Natalia Kozdrowiecka i Wojciech Bonior z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.
 
Eksperci z RCKiK podziękowali na antenie wolontariuszom ze Strzegomia za rekordowe zbiórki krwi i przypomnieli również o tym, kto kwalifikuje się do oddania życiodajnego płynu, jak przygotować się do zabiegu oraz, że to jedyny sposób na pomoc tym, którzy krwi potrzebują.
 
- Krwi nie da się wyprodukować - tylko drugi człowiek może się nią podzielić. Aktualnie z krwi korzystają noworodki jak i osoby starsze m.in: chore na białaczkę i inne nowotwory, osoby po wypadkach, po przeszczepach – tłumaczył Wojciech Bonior.
 
Goście zapewnili, że oddawanie krwi jest bezbolesne, daje ogromną satysfakcję oraz dodatkowe benefity w postaci dni dodatkowego urlopu.
 
- Dzień wolnego przysługuje w dniu oddania oraz w dniu następnym i obejmuje wszystkich krwiodawców – powiedziała  Natalia Kozdrowiecka z RCKiK w Wałbrzychu.
 
Okazuje się, że dodatkowy dzień wolny to nie jedyny "bonus", jaki mogą otrzymać wolontariusze oddający krew. Więcej w audycji:
 


Tagi: