close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Powstanie granitowa rzeźba Bazyliki Mniejszej [VIDEO+AUDIO+FOTO]

Powstanie granitowa rzeźba Bazyliki Mniejszej [VIDEO+AUDIO+FOTO]

- Postanowiłem wykonać „matkę” Strzegomia, czyli naszą bazylikę na chmurce z granitu – zdradził podczas otwarcia VIII Biennale Rzeźby w Granicie jeden z artystów, lokalny rzeźbiarz Zbigniew Zych. Plener potrwa do 31 lipca br. i weźmie w nim udział 8 artystów w międzynarodowym składzie.

- Bardzo się cieszymy, że startuje już VIII edycja pleneru, ponieważ to jedno z największych wydarzeń artystycznych tego typu, w tej części Europy. Nigdzie indziej nie powstają tak duże formy rzeźbione w twardej skale, jaką jest granit – tłumaczy Krzysztof Kalinowski, dyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury i jednocześnie organizator Biennale.

Przez ponad miesiąc z twardym, strzegomskim granitem zmierzą się takie znakomitości, jak Radosław Keler, Andrzej Kosowski, Martin Kuchar, Christos Mandzios, Grzegorz Niemyjski, Marcin Nosko, Marcin Plichta i Zbigniew Zych.

Efekty pracy artystów będzie można zobaczyć na strzegomskim Rynku już 1 sierpnia br. podczas uroczystego wernisażu. Będzie to także okazja do tego, aby poznać artystów i móc osobiście porozmawiać o ich twórczości.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Krzysztofem Kalinowskim – dyrektorem Strzegomskiego Centrum Kultury i organizatorem Biennale,  Zbigniewem Suchytą – burmistrzem Strzegomia, Grzegorzem Niemyjskim – komisarzem Biennale oraz artystami: Christosem Mandziosem pochodzącym z Grecji oraz Zbigniewem Zychem ze Strzegomia:Film z zapowiedzią Biennale:


Tagi: