close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Pożar kamienicy na świdnickim Rynku [FOTO+VIDEO]

  • 112
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-09-19
  • whatshot 215
Pożar kamienicy na świdnickim Rynku [FOTO+VIDEO]

17 zastępów strażaków w akcji, jedna osoba poszkodowana i ogromne straty materialne – to bilans pożaru budynku na świdnickim Rynku. 18 września br. płonęło poddasze oraz dach kamienicy Hochbergów. Budynek nie nadaje się do zamieszkania.
 
" - Do pożaru doszło tuż po godzinie 21.00. Spaleniu uległo całe poddasze, w wyniku czego zawaleniu uległ dach. Poszkodowana została jedna osoba – wskazuje Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

 
Część mieszkańców ewakuowała się sama, a pozostali zostali bezpiecznie wyprowadzeni z budynku przez służby. Mieszkańcy przyległych kamienic z numerami 24 i 26 także opuścili swoje mieszkania.
 
" - Dach i strych zostały zniszczone, a mieszkania niestety zalane, ale ogień nie zniszczył niższych kondygnacji. Nie przeniósł się też na sąsiednie budynki, choć było kilka nerwowych chwil – relacjonuje na Facebooku prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.
 
10 osobom zabezpieczono nocleg w Schronisku Młodzieżowym. W poniedziałek przedstawiciele nadzoru budowlanego sprawdzą w jakim stanie jest kamienica.

Fot.: Wiktor Bąkiewicz / Daniel GębalaTagi: