close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Pracowite dni strzegomskich strażaków

  • 112
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-11-25
  • whatshot 78
Pracowite dni strzegomskich strażaków

213 interwencji od początku roku, z tego aż 5 w ciągu dwóch, ostatnich dni - tak wyglądają statystyki wyjazdów druhów z OSP Strzegom. Miniony dzień zakończyli wezwaniem do płonącego pojazdu w okolicach Morawy.

Od 23 do 24 listopada br. strażacy z OSP Strzegom wyjeżdżali do  pożaru kontenera na śmieci przy ul. Promenady oraz dwukrotnie otwierali interwencyjnie mieszkania w Rynku oraz ul. Jana Kochanowskiego. W jednym z przypadku niezbędna okazała się pomoc przedmedyczna, której druhowie udzielili.
 
We wtorek strażacy z OSP Strzegom zostali zadysponowani do zdarzenia w którym mężczyzna spadł z masztu wieży na dach. Interwencja miała miejsce przy ul. Niepodległości. Kilka godzin później druhowie gasili płonące auto w okolicach Morawy.

Wynik aktywności odzwierciedla zakres pracy, jaką strażacy z narażeniem życia i zdrowia wykonują na rzecz lokalnej społeczności. Wielokrotnie druhowie z sieci OSP pojawiają się, jako pierwsi w miejscach interwencji przejmując rolę innych służb, choćby pogotowia ratunkowego.

Fot. OSP Strzegom


Tagi: