close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Prawie 3500 wolnych miejsc na szczepienia! [VIDEO]

Prawie 3500 wolnych miejsc na szczepienia! [VIDEO]

- Na tą chwilę, na miesiąc czerwiec i początek lipca mamy około 4200 dawek szczepionki Pfizer, z czego ponad 3400 wolnych terminów – wskazał w Rozmowie Dnia wiceburmistrz Strzegomia Wiesław Witkowski, podsumowując jednocześnie działalność Punktu Szczepień Powszechnych.

- Punkt jest prowadzony wzorowo, natomiast wszystko jest uzależnione od liczby szczepionek, które są przekazywane. Mieliśmy dni, w których musieliśmy zadzwonić do kilkuset osób, przeprosić i zaproponować inny termin, ponieważ szczepionki nie dojechały. Na tę chwilę mamy zwiększone ilości dawek i apelujemy o skorzystanie z tych zasobów – tłumaczył na antenie Wiesław Witkowski.

Gość odniósł się także to tematu związanego z ogłoszonym przetargiem na projekt „Granitowej Obwodnicy”, która ma wyprowadzić transport górniczy nie tylko z terenu gminy Strzegom, ale także Dobromierz i Mściwojów.

- Prace projektowe mogą potrwać 2 lata. Szacowany koszt budowy obwodnicy to około 200 mln zł w zależności od wariantu, ale trzeba również pamiętać o tym, że kwota 30 mln to koszty odszkodowań za grunty przejęte pod budowę drogi – zaznaczył wiceburmistrz Strzegomia.

Wiesław Witkowski opowiedział także o planach związanych z rozwojem ścieżek rowerowych w gminie Strzegom.

 - Od lat prowadzona jest dyskusja na temat tego, aby ze starych szlaków kolejowych zrobić ścieżki rowerowe i przyłączyć je do projektu "Cyklostrady Dolnośląskiej" - wskazał gość Rozmowy Dnia.

Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania całej rozmowy:

 


Tagi: