close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Przedszkole „Pod Lipami” otworzyło swoje podwoje [AUDIO+FOTO]

Przedszkole „Pod Lipami” otworzyło swoje podwoje [AUDIO+FOTO]

Kilkanaście dni temu zakończył się remont dawnej wozowni przypałacowej w Morawie. 3 września odbyło się uroczyste otwarcie obiektu, w którym będzie działać przedszkole „Pod Lipami”, funkcjonujące od 1993 roku przy Fundacji św. Jadwigi.

Remont budynku na nową siedzibę przedszkola możliwy był dzięki zaangażowaniu dwóch niemieckich fundacji: Softwarestiftung i Reemtsmastiftung oraz dzięki środkom własnym niemieckiego stowarzyszenia Kindergarten und Bildungsstaette e. V.
 
Sebastian Giesen z Hermann Reemtsma Stiftung podkreśla, że projekt uzyskał wsparcie finansowe m.in. z uwagi na realizację dwóch celów, rewitalizację zabytku i przeznaczenie go na cele służące lokalnej społeczności.

Radości z nowej siedziby przedszkola nie kryje dyrektor placówki Arletta Drozdowicz informując, że jego lokalizacja zapewni najmłodszym podejmowanie różnorodnych form aktywności na świeżym powietrzu.Arletta Drozdowicz zapewnia, że przedszkole „Pod Lipami” nadal będzie kładło duży nacisk na naukę języków obcych oraz proces edukacji metodą Montessori.

Remont budynku przypałacowej wozowni trwał od jesieni ubiegłego roku. Obecnie posiada funkcjonalne sale, komfortowe łazienki oraz nowoczesną kuchnię, które z pewnością przez długie lata będą służyły dzieciom i nauczycielom.


Tagi: