Punkt Szczepień Masowych w Strzegomiu prawie gotowy. Potrzebni są wolontariusze! [FOTO]
![Punkt Szczepień Masowych w Strzegomiu prawie gotowy. Potrzebni są wolontariusze! [FOTO]](https://radiosudety24.pl/data/article/d8de0a81c861a29c7a66037c847c3e880.jpg)
- Prace nad Punktem Szczepień Masowych dobiegają końca i jesteśmy prawie gotowi. Teraz czekamy na oficjalną decyzję, dotyczącą otwarcia - wskazuje Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia. Placówka ma ruszyć najpóźniej 25 kwietnia br.
Punkt został zlokalizowany na hali widowiskowo-sportowej strzegomskiego OSiR-u i składa się z 4 stanowisk, gdzie na każdym z nich ma być wykonywanych minimum po 100 szczepień na dobę.
Placówka ma być czynna przez 7 dni w tygodniu, a docelowa ilość wykonanych szczepień ma sięgać 500 iniekcji na dobę. Wszystko zależy jednak od Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, która będzie decydowała o ilości dostaw szczepionek. Punkt miałby funkcjonować do końca sierpnia br.
- Zachęcamy do współpracy wolontariuszy, którzy są niezbędni w realizacji działań logistycznych przedsięwzięcia - dodaje burmistrz.
Osoby chętne mogą kontaktować się z miejscowym koordynatorem pod numerem telefonu 74 856 05 11 lub wysyłając wiadomość na adres e-mail: norbert.sarnecki@strzegom.pl
Drugi PSM w powiecie świdnickim powstaje równolegle na świdnickim lodowisku.
Przypominamy, że zapisów na szczepienie można dokonać przez kontakt telefoniczny z PWDL - podmiotem prowadzącym działalność leczniczą, z infolinią 989 i przez indywidualne konto pacjenta (IKP). Nie jest wykluczone, że możliwa będzie także rejestracja i szczepienie pacjentów zgłaszających się bezpośrednio do punktu szczepień.







Tagi: