close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Radio króluje w aucie!

  • Styl Życia
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-11-13
  • whatshot 252
Radio króluje w aucie!

Radio to wciąż najpopularniejszy dostawca muzyki w samochodzie – bez włączonego radioodbiornika jazdy nie wyobraża sobie ponad połowa kierowców. Co więcej, większość traktuje muzykę oraz audycje, jako skuteczny sposób na walkę z monotonią w podróży i korkami - wynika z badania portalu Oponeo.pl.

Polacy nie wyobrażają sobie jazdy samochodem w ciszy, a najpopularniejszym źródłem dźwięku jest radio - wskazuje na nie prawie 54 proc. ankietowanych w badaniu Oponeo.pl. Na drugim miejscu znalazła się własna muzyka, którą wybiera 48 proc. Zaledwie 4,4 proc. ankietowanych wybiera audiobooki, a 2,8 proc. kierowców wybiera podcasty. Co ciekawe, aż 16 proc. odpowiadających kierowców,  podróżuje przy akompaniamencie samych dźwięków silnika.

Muzyka łagodzi obyczaje
 
Dźwięki potrafią działać na kierowców w bardzo różny sposób. Z odpowiedzi czytelników Oponeo wynika, że większość traktuje muzykę oraz audycje radiowe, jako skuteczne sposoby na walkę z monotonią podróży (44 proc.). Następne 16 proc. osób uważa je za niezwykle istotne – zwłaszcza rano, ponieważ pomagają w walce z sennością. 19 proc. respondentów odnajduje w dźwiękach coś terapeutycznego, co pomaga w znoszeniu korków.

Więcej informacji znajdziecie na poniższych infografikach i na stronie https://www.oponeo.pl/artykul/muzyka-do-auta

Źródło: badanie własne portalu Oponeo.pl zrealizowane za pomocą ankiety CAWI w okresie od 17.08.2020 do 13.09.2020. Liczba respondentów - 3600.


Tagi: