close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Rekordowa frekwencja i międzynarodowy skład na strzegomskim półmaratonie [FOTO+WIDEO]

Rekordowa frekwencja i międzynarodowy skład na strzegomskim półmaratonie [FOTO+WIDEO]

Sprzyjająca aura, duch zdrowej rywalizacji oraz malownicza trasa przyciągnęły rekordową liczbę uczestników szóstej edycji Aryzta Półmaraton Strzegom. W biegu głównym i towarzyszącym Biegu Piekarza wzięło udział 281 osób. Wśród zawodników pojawili się obywatele Kenii, Maroka i Ukrainy.– W tym roku z pewnością poszliśmy po rekord –
wskazuje szef biura zawodów – Edward Fedyczkowski i dodaje, że w Biegu Ciasteczkowym dla najmłodszych wystartowała maksymalna ilość 150 dzieci.Rywalizacja, podobnie jak w latach poprzednich, przebiegała po atestowanej trasie drogami gminy Strzegom i Dobromierz przez miejscowości: Żółkiewka, Żelazów, Godzieszówek, Roztoka, Jugowa oraz Tomkowice. Uczestnicy mieli do pokonania ponad 21 kilometrów na dystansie półmaratonu, a mniej zaprawieni – 12,5 kilometra w Biegu Piekarza.
 
Zawodnicy pozytywnie ocenili trasę i organizację imprezy, lecz zwrócili także uwagę, że wiatr był ich najmocniejszym przeciwnikiem.
 
Na mecie, uczestnicy poszczególnych biegów otrzymali pamiątkowe medale z możliwością ich personalizacji tj. wykonania pamiątkowego grawera z dowolną treścią. W miasteczku biegowym na Strzegomskich Plantach czekały posiłki regeneracyjne dla zawodników oraz przestrzeń z animacjami i zabawami dla dzieci, które przygotowała i prowadziła Fundacja Ronalda McDonalda.

Wyniki są dostępne na stronie Super Sport


Tagi: