close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Rozmowy z włodarzami województwa były konkretne [AUDIO]

Rozmowy z włodarzami województwa były konkretne [AUDIO]

29 lipca gościem Rozmowy Dnia był Zbigniew Suchyta – burmistrz Strzegomia. Wiodącym tematem audycji był projekt „Granitowej obwodnicy”, która ma odciążyć drogi gminne i wyprowadzić z miasta transport górniczy. Burmistrz zdradził także kulisy imprez dożynkowych, które odbędą się w Strzegomiu już 30 sierpnia br.

- Rozmowy z włodarzami województwa były konkretne i merytoryczne, a nie polityczne. Nie chodziło w nich o to, komu pomóc, a komu zaszkodzić, a jedynie o rzecz, jaką jest temat obwodnicy. Następnie pokazaliśmy panu marszałkowi nasze wszystkie kopalnie i chyba był zdruzgotany tym, co zobaczył w takim sensie, że rocznie jest stamtąd wywożonych 4 mln ton kruszywa – powiedział na antenie Zbigniew Suchyta.

Granitowa obwodnica wyprowadzi transport górniczy nie tylko z terenu gminy Strzegom, ale także gmin Dobromierz i Mściwojów, co daje ponadlokalny charakter inwestycji. Jedna z koncepcji przebiegu obwodnicy mówi o szlaku rozpoczynającym się od skrzyżowania drogi wojewódzkiej 374 w kierunku na Stanowice - Olszany i dalej w stronę miejscowości Stawiska.  Dalej droga biegłaby za Stawiskami, pomiędzy Żelazowem a Kostrzą, następnie pomiędzy kamieniołomem „Zimnik 1” i „Zimnik 2”, aż do Siekierzyc. 

W rozmowie pojawił się także wątek promocji gminy na turystycznej mapie Polski w kontekście otwartego projektu pn. „Razem dla sportu, turystyki i regionu - sieć na rzecz produktu lokalnego granitowego szlaku".
 
Na koniec burmistrz przedstawił plan uroczystości i imprez dożynkowych, które zagoszczą w Strzegomiu już 30 sierpnia br.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji:


Tagi: