close
Tanie Zaakwaterowanie
userad56
Reklama
userad57
Reklama
userad58
Reklama
userad59
Reklama

Rozpoczął się Strzegomski Festiwal Dobroczynności! Trwa 24-godzinny bieg charytatywny [AUDIO+FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-04-22
  • whatshot 1983
Rozpoczął się Strzegomski Festiwal Dobroczynności! Trwa 24-godzinny bieg charytatywny [AUDIO+FOTO]

24-godzinnym biegiem charytatywnym pod patronatem prof. Jana Chmury rozpoczął się Strzegomski Festiwal Dobroczynności. Wydarzenie odbywa się w towarzystwie mieszkańców, samorządowców, uczniów szkół, reprezentacji grup sportowych oraz zaproszonych gości – w tym wielkich gwiazd polskiego sportu, medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy.

Profesor Jan Chmura informuje, że przez każdy może spróbować swoich sił na bieżni i pokonać dowolny dystans.




 
Bieg rozpoczął się punktualnie o godzinie 16.00, a poprzedziła go rozgrzewka w rytmach zumby. Na linii startu pojawiła się m.in. Urszula Włodarczyk. Mistrzyni Polski w trójskoku i pięcioboju powiedziała, że chętnie wspiera akcje charytatywne i jednocześnie z sentymentem odwiedza Strzegom, który pamięta z czasów studenckich.





Swój udział w biegu zapowiedzieli również Renata Mauer-Różańska, Tomasz Motyka, Rafał Kubacki i Rafał Omelko.

Współorganizator Strzegomskiego Festiwalu Dobroczynności, zastępca burmistrza Strzegomia Tomasz Marczak, tuż po zejściu z bieżni podzielił się swoimi wrażeniami z biegu i pozytywnie podsumował całą akcję.



Bieg będzie trwał do soboty, 23 kwietnia i zakończy się wielkim finałem około godziny 16.00.


Tagi: