close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Rusza budowa kanalizacji w Grochotowie i Skarżycach

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-01-24
  • whatshot 276
Rusza budowa kanalizacji w Grochotowie i Skarżycach

Niebawem rozpoczną się prace związane z budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Grochotów i Skarżyce. Inwestycja jest możliwa dzięki dofinansowaniu z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, na które Gmina Strzegom otrzymała promesę o wartości blisko 7 mln zł, stanowiacą aż 95% ostatecznej wartości zadania.

Wykonawcą zadania będzie firma „Hypmar” z Modlęcina, która została wyłoniona w przetargu ogłoszonym przez Urząd Miejski w Strzegomiu.

– Cieszę się, że w przetargu wygrała nasza lokalna firma, która wiele razy już udowodniła, że jest partnerem pewnym i solidnym - tłumaczy burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta.

Zaplanowane prace będą polegały na budowie kanalizacji grawitacyjnej z rur z tworzywa sztucznego PVC z kanałami bocznymi oraz pompowni podziemnych ścieków wraz z rurociągiem ciśnieniowym. W tym miejscu warto pokreślić, że jedyną miejscowością bez kanalizacji w gminie Strzegom pozostanie miejscowość Stawiska.

- W międzyczasie będziemy się zastanawiać, skąd pozyskać fundusze na kanalizację ostatniej wsi, czyli Stawisk – zaznacza burmistrz.

Roboty budowlane ruszą już wkrótce i potrwają do początku 2024 r.

Fot.: UM w Strzegomiu


Tagi: