close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Ruszają kursy na maszynistów. Jest szansa na zarobki do 8 tys. zł "na rękę" [AUDIO+FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-11-25
  • whatshot 144
Ruszają kursy na maszynistów. Jest szansa na zarobki do 8 tys. zł

Od stycznia Ośrodek Szkolenia Kolei Dolnośląskich w Legnicy, będzie prowadził kursy i przyznawał odpowiednie świadectwa, a także licencje, co oznacza przygotowywanie kandydatów do wykonywania zawodu maszynisty w pełnym zakresie.

-Kandydaci, którzy szkolą się w naszym ośrodku, mogą liczyć na dostęp do najnowszej technologii, a w przyszłości na zarobki w przedziale od 6 do 8 tys. zł netto – wskazuje Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

 
Koleje Dolnośląskie rozpoczęły pierwszą rekrutację na kurs z licencją. Zajęcia realizowane będą w formie stacjonarnej w ośrodku przewoźnika w Legnicy w systemie weekendowym. Uczestnicy szkolenia będą mieli zapewnioną możliwość bezpłatnego dojazdu do siedziby przy ul. Pątnowskiej w dniach zajęć nie płacą za podróż pociągami dolnośląskiego przewoźnika.

W przyszłym roku, z uwagi na intensywny rozwój spółki, Koleje Dolnośląskie zamierzają uruchomić aż trzy kursy na świadectwo maszynisty: w styczniu, marcu oraz maju. Pierwszy kurs rusza już 8 stycznia i potrwa do 3 kwietnia.

Fot.: KD


Tagi: