close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Ruszyła akcja "Stop Hejt" w Świebodzicach. Powstanie też słownik slangu [FOTO+AUDIO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-11-18
  • whatshot 109
Ruszyła akcja

Świebodzice zaangażowały się w kolejną akcję społeczną. Tym razem chodzi o hejt w sieci i uświadomienie dzieciom, młodzieży, ale i dorosłym, że internet nie daje anonimowości. W ramach akcji powstanie również specjalny słownik slangu, dzięki któremu rodzice będą mieli możliwość dekodowania rozmów swoich pociech.

Początek akcji "Stop Hejt" ogłoszono 18 listopada, podczas specjalnej konferencji, w której udział wzięli Tobiasz Wysoczański - wiceburmistrz Świebodzic, Maciej Więcek - kierownik I Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej do Wykonywania Orzeczeń w Sprawach Rodzinnych i Nieletnich oraz Robert Sysa - dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach.

- Niestety problem hejtu w sieci, wśród dzieci i młodzieży jest coraz większy – podkreśla Maciej Więcek, kurator zawodowy.Akcja ma na celu ochronę najmłodszych przed mową nienawiści oraz edukację rodziców, aby potrafili rozmawiać na ten temat z podopiecznymi i diagnozować ewentualne problemy.

-Chcemy także stworzyć "Świebodzicki słownik mowy nastolatka", aby odkodować to, co dzieci piszą do siebie i jak się porozumiewają – dodaje Maciej Więcek.Kampania jest także skierowana do osób dorosłych i ma ostrzec ich przed konsekwencjami negatywnych zachowań w sieci oraz przed tym, że internet nie daje anonimowości.
 


Tagi: