close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Rynek w Jaroszowie na finiszu [FOTO]

  • Wydarzenia
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-11-24
  • whatshot 253
Rynek w Jaroszowie na finiszu [FOTO]

Dobiega końca przebudowa przestrzeni publicznej w centrum Jaroszowa (gm. Strzegom). Inwestycja ma na  celu nadanie nowych funkcji społecznych, kulturalnych i rekreacyjnych. Jest także kluczowym projektem rewitalizacyjnym wsi.

- Centrum mieści się w pobliżu kościoła pw. św. Jana Chrzciciela, przy drodze krajowej nr 5. Nieopodal jest sklep spożywczy i wiata przystankowa, a także szkoła, przedszkole i ośrodek zdrowia.  Warto dodać, że jaroszowianie traktują to miejsce jak rynek, najważniejsze miejsce w sołectwie – tłumaczą pracownicy UM w Strzegomiu.

Mieszkańcy miejscowości cieszą się, że z krajobrazu zniknęły w końcu kałuże i błoto, które pojawiały się tam praktycznie po każdej większej ulewie oraz wszelkie nierówności. Jest to duży krok w poprawę estetyki Jaroszowa.

- Zakres robót budowlanych objął m. in.: rozbiórkę istniejących nawierzchni i krawężników, wykonanie kanalizacji deszczowej, wykonanie chodników z płyt granitowych, wykonanie oświetlenia ulicznego, regulację wysokościową wraz z wymianą wszystkich urządzeń wod-kan, montaż elementów małej architektury, wykonanie oznakowania pionowego, humusowanie wraz z założeniem trawników i przeniesienie istniejącego pomnika na teren parafii – dodają urzędnicy.

Ponadto została przebudowana droga w pobliżu kościoła oraz powstały tam nowe miejsca parkingowe. 

Wykonawcą prac jest firma Granit Dariusz Pylak Sp. z o. o. ze Strzegomia. Koszt robót wynosi ponad 860 tys. zł.

Fot.: UM w Strzegomiu  


Tagi: