close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Silna i aktywna sieć OSP w gminie Strzegom [AUDIO]

Silna i aktywna sieć OSP w gminie Strzegom [AUDIO]

- Jesteśmy dumni z aktywności strażaków działających w sieci, ale także z dobrej współpracy z gminą Strzegom, która wspiera rozwój Ochotniczych Straży Pożarnych – powiedział w audycji Józef Jabłoński, komendant gminny OSP w Strzegomiu.

Gość podsumował zeszłoroczne działania druhów z sieci OSP w gminie Strzegom, wskazując jednocześnie jednostkę OSP Strzegom, jako jedną z najaktywniejszych na Dolnym Śląsku w 2020 roku. Warto przypomnieć, że strzegomscy druhowie od wielu lat są na szczycie rankingów, co odzwierciedla zakres ich pracy, wykonywanej z narażeniem zdrowia i życia.

- Dzięki dobrej współpracy z samorządem gminy przeznaczono 580 tys. zł na funkcjonowanie i remont remizy OSP Strzegom w 2020 roku. Radni Rady Miejskiej w zeszłym roku podjęli także uchwałę o zakupie nowego wozu bojowego i zabezpieczyli na ten cel 200 tys. zł – tłumaczył komendant Józef Jabłoński.

Nowe auto ma niebawem zasilić szeregi strażaków z OSP Strzegom, co wydaje się uzasadnioną inwestycją, przy realizowanej ilości rocznych wyjazdów.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji:


Tagi: