close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Sklepy Biedronka czynne w każdą niedzielę?

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-07-26
  • whatshot 453
Sklepy Biedronka czynne w każdą niedzielę?

Mieszkańcy na lokalnych grupach w mediach społecznościowych pytają, jak to możliwe, że część sklepów Biedronka była wczoraj czynna, mimo że 25 lipca nie był niedzielą handlową. Okazuje się, że sieć wdrożyła w wybranych sklepach usługi pocztowe, a to zwolniło je z zakazu handlu.

Sieć Biedronka testuje usługi pocztowe w 240 sklepach w całej Polsce i nawiązała w tym celu współpracę z Pocztą Polską. Jak wynika z przepisów ustawy o zakazie handlu, wprowadzenie usług pocztowych daje podstawy do otwarcia punktu w każdą niedzielę.

Biedronka to już kolejna sieć po m.in. Żabce czy Kauflandzie, która chce realizować usługi pocztowe.

Jak wskazuje portal businessinsider.com.pl pomysł otwarcia Biedronek w niedzielę wywołał opór pracowników sieci. Ruszyła zbiórka podpisów osób zatrudnionych w dyskontach pod petycją przeciwko wprowadzaniu w placówkach sieci usług pocztowych. Argumentują swój sprzeciw m.in. tym, że duża część osób zatrudnionych w sklepach to matki samotnie wychowujące dzieci. Podkreślają, że praca w niedziele wiąże się dla nich z wynajęciem opiekunki, a to duży koszt i nie każdą kobietę na to stać. Drugim uzasadnieniem jest brak odpowiedniej liczby etatów, tak aby po pracy w niedzielę zapewnić pełną obsadę na pozostałe dni tygodnia.

Spora część konsumentów cieszy się jednak z takiego obrotu sprawy, ponieważ wg ostatnich badań firmy CBRE analizującej rynek, ponad połowa Polaków życzyłaby sobie powrotu niedzielnego handlu.


Tagi: