close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Stanowice z „bramą szczęścia” [AUDIO]

Stanowice z „bramą szczęścia” [AUDIO]

- Bogata historia, pełni energii, piękni i życzliwi mieszkańcy to nasza wizytówka – wskazała na antenie sołtys Stanowic Zdzisława Dmytrarz, która gościła w audycji To Warto Wiedzieć. Towarzyszył jej Piotr Szmidt, miłośnik historii Stanowic i jednocześnie społecznik, zaangażowany w życie kulturalne oraz sportowe wsi.

- Warto odwiedzić Stanowice i zobaczyć to, co pozostało z przeszłości. Przykładem jest brama pałacowa, nazwana przez nas „bramą szczęścia”, ponieważ wielkim szczęściem jest to, że została ocalona od zapomnienia. Obiekt udało się poddać rewitalizacji dzięki przychylności burmistrza Strzegomia i Rady Miejskiej, a obecnie jest jedną z atrakcji turystycznych Stanowic – tłumaczył podczas audycji Piotr Szmidt.

W programie pojawił się wątek związany z historią strzegomskiej porcelany, produkowanej od 1987 roku w Stanowicach, czy choćby z uprawą ziół i roślin leczniczych, na której wyrosła miejscowa fabryka.

Zdzisława Dmytraż, jako liderka Stanowic opowiedziała o wielu planach i projektach związanych z rozwojem miejscowości, a w tym o pracach nad stworzeniem wsi tematycznej pn.  „Stanowice pachnące ziołami”.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, która z pewnością zachęci do odwiedzenia wyjątkowej miejscowości w gminie Strzegom, w powiecie świdnickim:
 


Tagi: