close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Staramy się pomagać tym, których dotyka pandemia! [VIDEO]

Staramy się pomagać tym, których dotyka pandemia! [VIDEO]

10 czerwca gościem Rozmowy Dnia był burmistrz Świebodzic Paweł Ozga. Tematami audycji były piętno, jakie odcisnęła pandemia na życiu gospodarczym i społecznym gminy oraz działania lokalnego samorządu, wpływające na powrót do normalności.

- Staram się, jako burmistrz Świebodzic, pomagać wszystkim tym, których dotyka pandemia. Staram się także zrozumieć tych, którzy nie chcą się szczepić i przedstawiają swoje argumenty – tłumaczył na antenie burmistrz Paweł Ozga, odnosząc się do sytuacji, jaką spowodowała pandemia m.in. wśród mieszkańców.

Burmistrz przedstawił sytuację finansową gminy w kontekście trwających inwestycji oraz zapewnił, że nie są zagrożone.

- W tym roku chcemy zakończyć realizację terenów zielonych, która ciągnie się dość długi czas. Tu pandemia też nam trochę utrudniła, natomiast pozostały nam do zakończenia dwa ostatnie zadania: park sportowy na Osiedlu Piastowskim i rewitalizacja stawu Warszawianka. Myślę, że w tym roku obie inwestycje się zakończą – wskazał Paweł Ozga.

Gość Rozmowy Dnia podsumował stan flagowej inwestycji – remont Alei Lipowych, która ma stać się pokazową ulicą w mieście.

- Mamy wiele innych projektów i chęci realizacji inwestycji w mieście, jednak szukamy możliwości, żeby sięgnąć po środki zewnętrzne. Budżet gminy Świebodzice opiewa na kwotę ponad 100 mln zł, natomiast większość środków jest obciążona chociażby subwencją oświatową, która zjada nam 1/3 budżetu – powiedział burmistrz Świebodzic.

Pomimo to Paweł Ozga patrzy na przyszłość gminy z dużym optymizmem.

- W 2019 roku zrealizowaliśmy inwestycje na ponad 10 mln zł. W 2020 roku na kwotę ponad 12 mln zł. Idziemy zatem do przodu i liczę, że w tym roku uda nam się podwyższyć tę kwotę – dodał gość Rozmowy Dnia.
 
Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania całej audycji:


Tagi: