close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Staramy się zatrzymać historię [VIDEO]

Staramy się zatrzymać historię [VIDEO]

Instytut Pamięci Narodowej uruchomił nowy portal opowiedziane.ipn.gov.pl, gdzie umieszcza zarejestrowane wcześniej relacje świadków różnych wydarzeń. - Staramy się w ten sposób zatrzymać historię – mówiła w Rozmowie Dnia dr Katarzyna Pawlak-Weiss z IPN Oddział we Wrocławiu.

- Jest to portal, który ma ułatwić dotarcie do świadków historii np. nauczycielom, chcącym wzbogacić swoje lekcje i przekazać młodzieży nagrane relacje – tłumaczyła w audycji dr Katarzyna Pawlak-Weiss, wskazując jednocześnie na unikatowość zebranych materiałów oraz wysokie walory historyczno-edukacyjne.

Gość Rozmowy Dnia opowiedziała także o nowej ofercie edukacyjnej dla szkół, przygotowywanej i uzupełnianej przez IPN. Chodzi o wsparcie w zakresie narzędzi, wpisujących się w program obowiązujący nauczycieli historii.

- Naszym celem jest dotarcie do dzieci i młodzieży, które muszą poznać swoją historię – podkreślała wielokrotnie w audycji dr Katarzyna Pawlak-Weiss.

Na koniec Rozmowy Dnia poruszony został wątek  związany z bieżącymi pracami, prowadzonymi przez IPN oraz nadchodzącymi wydarzeniami i wystawami w regionie.

Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania całej audycji:


Tagi: