close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Staszek Karpiel-Bułecka śpiewa o tym, czego „nie potrzeba nam” [VIDEO]

  • Muzyka
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-08-26
  • whatshot 184
Staszek Karpiel-Bułecka śpiewa o tym, czego „nie potrzeba nam”  [VIDEO]

Staszek Karpiel-Bułecka, znany przede wszystkim jako wokalista Future Folk, tym razem solo w singlu „Nie potrzeba nam" zapowiada nowy materiał muzyczny, przesiąknięty muzyką Podhala, ale także naleciałościami z różnych stron Europy. Nie zabrakło także wrażliwości Górala XXI wieku.
 
– Od dawna myślałem o solowym projekcie – przyznaje Staszek. – Future Folk uwielbiam, to jest siła, jest energia, jest góralszczyzna – jest moc. Cały czas gramy koncerty, teraz czasem i po dwa dziennie. Solo chcę iść trochę szerzej. Folk jest dla mnie naturalny i pozostaje moją inspiracją, ale to już nie jest tylko Podhale – dodaje artysta.

„Nie potrzeba nam" to pierwszy singiel zapowiadający nowy materiał muzyczny od Staszka Karpiela-Bułecki. Artysta zdradza, że nowe kawałki, tak jak sama muzyka Podhala, będą przesiąknięte naleciałościami z różnych stron Europy i przepuszczone przez jego własną wrażliwość – Górala XXI wieku.

– Moje fascynacje muzyczne sięgają dalej niż moje ukochane Podhale i to będzie wyraźnie słychać. A że natury nie oszukasz – będzie też energetycznie. A czasem może nawet romantycznie – tłumaczy Staszek Karpiel-Bułecka.

Eurofolkowe nuty można usłyszeć na antenie Radia Sudety 24, ale warto zobaczyć do nich również teledysk:


Tagi: