close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Strażacki jubileusz w Gniewkowie [AUDIO+FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-06-12
  • whatshot 736
Strażacki jubileusz w Gniewkowie [AUDIO+FOTO]

11 czerwca druhowie z OSP w Gniewkowie świętowali swoje 75-lecie. Okazją do tego był V Festyn Rodzinny z programem pełnym atrakcji dla dorosłych i dzieci.

Wydarzenie rozpoczęło się od mszy św. w intencji strażaków, w kościele pw. Św. Barbary w Gniewkowie. Następnie uczestnicy jubileuszu w asyście orkiestry dętej przeszli na boisko sportowe, gdzie wręczono odznaczenia dla członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Wójt gminy Dobromierz - Jerzy Ulbin podkreśla, że druhowie odgrywają ważną rolę w lokalnej społeczności i jednocześnie nie kryje radości z faktu, że młodzi ludzie chętnie wstępują w szeregi OSP.

Naczelnik OSP w Gniewkowie – Janusz Zawadzki wskazuje, że jednostka ma międzypokoleniowe tradycje, a jubileusz był znakomitą okazją do przypomnienia historii jej członków.

Warto w tym miejscu podkreślić, że druhowie z OSP w Gniewkowie, oprócz działań statutowych, angażują się również w zajęcia edukacyjne w szkołach oraz organizację m.in. turniejów pożarniczych.

Po jubileuszowych uroczystościach na plenerowej scenie odbyły się  występy oraz prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży. Na stoiskach nie zabrakło specjałów lokalnej kuchni, gier, zabaw i loterii fantowej. Gwiazdą wieczoru był Janusz Cedro, który bawił publiczność znanymi, polskimi przebojami.


Tagi: