close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Strażacy zdali egzamin na „piątkę” [FOTO]

Strażacy zdali egzamin na „piątkę” [FOTO]

Ratowanie życia ludzkiego podczas pożarów, wypadków drogowych i innych miejscowych zagrożeń to jedno z zadań, które realizują na co dzień strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych. Potrzebne są do tego jednak kwalifikacje i umiejętności z zakresu niesienia pierwszej pomocy, które ostatnio doskonalili druhowie z sieci OSP w gminie Żarów.

W kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestniczyli strażacy z jednostek OSP Żarów, Wierzbna, Buków, Pożarzysko, Mrowiny, Imbramowice oraz Bogdanów. Łącznie do egzaminu końcowego przystąpiły 33 osoby. Strażacy z OSP Pożarzysko w jednym z wpisów, w mediach społecznościowych chwalą się zdanym egzaminem „na 5, a może nawet 6”.

- Dzięki temu druhowie OSP są dobrze przygotowani do realizacji zadań z zakresu ratownictwa w czasie akcji, w tym w szczególności udzielania osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego kwalifikowanej pierwszej pomocy w miejscu zdarzenia do czasu przekazania ich personelowi zakładów opieki zdrowotnej – tłumaczy rzeczniczka UM w Żarowie Magdalena Pawlik.

Kurs dla strażaków sfinansowany został ze środków budżetu gminy Żarów. Wszystkim druhom i druhnom, którzy zdali egzamin gratulujemy.

Fot. um.zarow.pl


Tagi: