close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Strażacy zorganizowali lany poniedziałek z pompą [FOTO]

Strażacy zorganizowali lany poniedziałek z pompą [FOTO]

Poniedziałek Wielkanocny to zgodnie z obyczajem śmigus-dyngus. Ludową tradycję od lat kultywują strażacy. 1 kwietnia ochotnicy z kilku miejscowości w powiecie świdnickim zaprosili mieszkańców do wspólnej zabawy. Druhowie z Jaroszowa i Żarowa po raz pierwszy zafundowali chętnym lanie wody z wozu obojowego i basen do napełniania wiader wodą.

- Dzisiaj mieliśmy okazję odsapnąć od poważnych działań i pokazać mieszkańcom, że mamy duże poczucie humoru. Udało się, bo zabawa była przednia – relacjonuje naczelnik OSP Jaroszów Mateusz Bobowski i zapewnia jednocześnie, że w przyszłym roku będzie powtórka strażackiego lanego poniedziałku.

Druhowie przy okazji wodnych zabaw zadbali o bezpieczeństwo. Na miejsce bitwy wyznaczono boisko przy jaroszowskim osiedlu. – Zorganizowaliśmy dwie strefy: suchą i mokrą. Osoby, które nie miały w planie zamoczyć ubrania, mogły spokojnie się przyglądać zabawie. A kto sobie tego życzył, po kilku sekundach mógł być mokry – dodaje z uśmiechem Mateusz Bobowski.

Podobnie było w Żarowie. Na miejsce zabawy wyznaczono ogrodzony plac zabaw przy ul. Piastowskiej tuż przy Orliku. Tam strażacy przy okazji wodnych potyczek także zadbali o bezpieczeństwo oraz organizację strefy suchej i mokrej. – Po raz pierwszy zaprosiliśmy na wodną bitwę, ale widać, że pomysł się spodobał – mówi z prezes OSP w Żarowie Grzegorz Osiecki. Podkreśla też, że wydarzeniu sprzyjała pogoda.

Lany poniedziałek strażacy z OSP urządzili dzisiaj również w Dobromierzu, Lutomi i Goczałkowie.

Fot.: Radio Sudety 24, OSP Jaroszów, Bartosz Abramowicz


Tagi: