close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Strzały w strzegomskim LO [FOTO]

Strzały w strzegomskim LO [FOTO]

Kilkadziesiąt strzałów z broni krótkiej i długiej oddali uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu. Wszystko w ramach prezentacji wirtualnej strzelnicy, która powstała w szkole, dzięki dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej i Starostwa Powiatowego w Świdnicy.

Strzelnica mieści się w jednej z sal hali sportowej przy strzegomskim LO i jest jedynym tego typu systemem szkolno-treningowym w powiecie. Skorzystają z niego nie tylko uczniowie, ale także służby mundurowe.

Warto podkreślić, że do tej pory licealiści jeździli na treningi strzeleckie do 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia, w którym doskonalili swoje umiejętności na podobnym systemie „Śnieżnik 2”. Od października mogą korzystać ze strzelnicy stacjonarnie. Zajęcia prowadzi płk Mariusz Krzak, który ukończył szkolenie w obsłudze tego typu strzelnic.
 
Wartość inwestycji pochłonęła 150 tys. zł, z czego 118 tys. zł pochodzi z Ministerstwa Obrony Narodowej oraz 32 tyś zł z budżetu powiatu świdnickiego. W otwarciu strzelnicy uczestniczyła dyrekcja szkoły wraz z kadrą pedagogiczną, władze gminy Strzegom i powiatu świdnickiego, komendanci Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy i Komisariatu Policji w Strzegomiu oraz uczniowie.
 


Tagi: