close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Strzegom przygotowuje się do upałów [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-06-21
  • whatshot 126
Strzegom przygotowuje się do upałów [FOTO]

Pierwsza, weekendowa fala upałów za nami. Synoptycy zapowiadają kolejne na koniec bieżącego tygodnia. Na strzegomskim Rynku działa kurtyna wodna, która przynosi chwilowe wytchnienie od gorąca. Kolejna pojawi się niebawem przy ul. Paderewskiego.

W mieście mają stanąć także dystrybutory z wodą pitną. - W wakacje staramy się dbać nie tylko o mieszkańców i turystów, ale także o czworonogi. Przy urzędzie od kilku lat funkcjonuje wodopój dla psów, który na bieżąco uzupełniamy świeżą wodą – informuje sekretarz gminy Strzegom Iwona Zabawa.


 
Dystrybutory najprawdopodobniej pojawią się w okolicach strzegomskiego magistratu, fontanny w Rynku, Centrum Aktywności Społecznej „Karmel” oraz Strzegomskiego Centrum Kultury.

Pozostaje zatem cieszyć się nadchodzącymi wakacjami i upałami, byle z rozsądkiem oraz zachowaniem zasad bezpieczeństwa! W trakcie upałów należy chronić się przed słońcem, spożywać duże ilości wody oraz unikać niepotrzebnego wysiłku fizycznego. Ponadto wysoka temperatura osłabia koncentrację, więc warto zachować szczególną rozwagę podczas jazdy samochodem. Pod żadnym pozorem nie wolno też zostawiać dzieci i zwierząt w zaparkowanym pojeździe.


Tagi: